• +90 212 259 2949
  • +90 212 259 2958
  • istanbul@tercumex.com.tr
İşiniz acil mi?
30 dakikada geri dönüyoruz...
Dil uzmanı mısınız?
sizinle tanışmaktan memnun oluruz...
Kredi Kartları
Kabul Edilir

Kusursuz...: Anadile Çeviri

Anadile Çeviri sürecinde Tercumex'in Türk mütercimleri ve Proje Koordinatörleri de yabancı mütercimlerimize destek vererek, olası yanlış anlaşılmaları bertaraf ediyor. Sonuç, kendiniz o dilde kaleme almışçasına doğal, hatasız ve eksiksiz çeviriler oluyor…

İletişim uzmanları kullanılan tabir ve deyimlerin çeşitliliğinden yazının hedef kitlesine (ve yazıyı kaleme alana) dair pek çok ipucu edinebileceğini söylüyor. Bazı metinlerde atasözleri ve deyimler, kültürel vurgu ve atıflar, söz sanatları, imalar ve yermeler gibi ancak anadil seviyesinde dil hakimiyetine sahip dil profesyonellerinin yorumlayıp aktarabileceği mesajlar ve öğeler bolca kullanılır.

Ayrıca, örneğin teknik şartnameler ve sözleşmelerde çok az önem taşıyan alt metin, özellikle tanıtım metinleri ve reklam metinlerinde hayati önemi haizdir. Bu tür "anadil seviyesinde" nüansların yerli yerine oturtulup kullanılan kelime ve tabirlerin özgünlüğü ve çeşitliliğinden taviz vermeden anlatımın akıcılığının sağlanabilmesi adına, çevirinin mütercimin anadiline yapılması esastır. Üstelik çevirmen halen dilin konuşulduğu ülkede yaşıyor olmalıdır ki mesajları güncel bir dilde aktarabilsin.

İşte tam bu noktada Tercumex (bildiğimiz kadarıyla) ülkemizde başka hiçbir büronun sunmadığı bir hizmet seçeneği sunuyor: Tercumex'in yurt dışındaki meslek birlikleri ve profesyonel kuruluşlara olan üyelikleri dolayısıyla sunabildiği çok dilli proje yönetimi hizmetleri 1500'ün üzerinde dil çiftinde, yüzlerce ülkeden binlerce dil profesyonelini müşterilerimizle buluşturuyor.

Tercumex çeviri sürecinin kaliteden taviz vermeden maliyeti düşürmeyi mümkün kılan benzersiz önlemleri sayesinde Anadile Çeviri fiyatları da çok makul. Ukrayna Slav Dilleri merkezimiz sayesinde, özellikle Dillerinde ve Doğu Avrupa Dillerinde Türk mütercimlerle hizmet veren bürolardan bile daha uygun fiyatlarla Anadile Çeviri hizmeti verebiliyoruz.

Anadile Çeviri hizmeti sunduğumuz dillerden bazıları şunlardır*:

Almanca, Arapça, Azerice, Belarusça, Bosnaca, Bulgarca, Burmaca, Çeçence, Çekçe, Çince, Danca, Endonezce, Ermenice, Estonyaca, Farsça, Felemenkçe, Fince, Fransızca, Galler Dili, Gürcüce, Hinduca, İbranice, İngilizce, İrlandaca, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, İzlandaca, Japonca, Kafkasça, Katalanca, Keltçe, Korece, Latince, Letonya Dili, Lituanya Dili (Lituanyaca), Macarca, Makedonca, Moğolca, Moldovaca, Nepalce, Norveççe, Polakça, Portekizce, Romence, Rusça, Sırpça, Slovakça, Slovence, Swahili, Tagalog, Tayca, Tibetçe, Türkçe, Ukraynaca, Urduca, Vietnamca ve Yunanca

Anadile Çeviri hizmeti sunduğumuz branşlardan bazıları aşağıdadır*:

AB Müktesebatı, Antropoloji, Arkeoloji, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar (Ağ Sistemleri, Donanım, Yazılım), Genel Bilim, Biyoloji, Botanik, Ceza Hukuku, Coğrafya, Çevre Mühendisliği, Edebiyat, Eğitim ve Pedagoji, Ekonomi, Elektrik ve Elektronik, Farmakoloji, Finans ve Bankacılık, Genel Hukuk, Havacılık ve Uzay, Hukuk/Patent, İnsan Kaynakları, İnşaat, İşletme (Yönetim), Kalite Belgelendirme, Kimya, Kozmetik ve Bakım, Madencilik, Makine Mühendisliği, Matematik, Metalürji, Mimari, Muhasebe, Müzik, Otomotiv, Pazarlama ve Pazar Araştırmaları, Psikoloji, Reklam ve Halkla İlişkiler, Sanat ve El Sanatları, SAP, Noterli Tercüme Hizmetleri (Sertifika, Diploma vb. Belgeler), Sigorta, Sinema TV, Siyaset ve Politika, Sosyal Bilimler, Tarım, Tarih, Teknoloji ve Mühendislik, Telekomünikasyon, Tıbbi Ekipmanlar, Tıp, Ticaret, Ticaret Hukuku, Turizm ve Otelcilik ve Zooloji

(*) üyesi bulunduğumuz mesleki birliklerin üyeleri de hesaba katıldığında, Tercumex'in portföyündeki mütercim tercüman sayısı 10 binleri bulabilmektedir. Bu nedenle, herhangi bir taahhütte bulunmamakla birlikte, burada belirtilmeyen pek çok branştan mütercim bulma imkanımız da azımsanmayacak kadar yüksektir. Daha detaylı bilgi için lütfen müşteri temsilcimizle görüşünüz.


Yeminli Tercüme ve Çapraz Çeviride 60'ı Aşkın Dil Seçeneği

Almanca İngilizce Tercüme Arapça İngilizce Tercüme Azerice İngilizce Tercüme
Belarusça İngilizce Tercüme Bosnaca İngilizce Tercüme Bulgarca İngilizce Tercüme
Burmaca İngilizce Tercüme Çeçence İngilizce Tercüme Çekçe İngilizce Tercüme
Çince İngilizce Tercüme Danca İngilizce Tercüme Endonezce İngilizce Tercüme
Ermenice İngilizce Tercüme Estonca İngilizce Tercüme Farsça İngilizce Tercüme
Felemenkçe İngilizce Tercüme Fince İngilizce Tercüme Fransızca İngilizce Tercüme
Galce İngilizce Tercüme Gürcüce İngilizce Tercüme Hintçe İngilizce Tercüme
İbranice İngilizce Tercüme İngilizce İngilizce Tercüme İrlandaca İngilizce Tercüme
İspanyolca İngilizce Tercüme İsveççe İngilizce Tercüme İtalyanca İngilizce Tercüme
İzlandaca İngilizce Tercüme Japonca İngilizce Tercüme Kafkasça İngilizce Tercüme
Katalanca İngilizce Tercüme Keltçe İngilizce Tercüme Korece İngilizce Tercüme
Latince İngilizce Tercüme Letonca İngilizce Tercüme Litvanyaca İngilizce Tercüme
Macarca İngilizce Tercüme Makedonca İngilizce Tercüme Moğolca İngilizce Tercüme
Moldovca İngilizce Tercüme Nepalce İngilizce Tercüme Norveççe İngilizce Tercüme
Lehçe İngilizce Tercüme Portekizce İngilizce Tercüme Romence İngilizce Tercüme
Rusça İngilizce Tercüme Sırpça İngilizce Tercüme Slovakça İngilizce Tercüme
Slovence İngilizce Tercüme Swahili İngilizce Tercüme Tagalog İngilizce Tercüme
Tayca İngilizce Tercüme Türkçe İngilizce Tercüme Ukraynaca İngilizce Tercüme
Urduca İngilizce Tercüme Vietnamca İngilizce Tercüme Yunanca İngilizce Tercüme

Bültenimize abone olun...

  • İngilizce Tercüme
  • Almanca Tercüme
  • İngilizce Çeviri
  • Almanca Çeviri
  • Tercüme Bürosu
  • Yeminli Tercüme
  • İngilizce Yeminli Tercüme
  • Rusça Tercüme

Bütçeye Uygun Tercüme ve Çeviri Seçenekleri


Telife tabi olup her hakkı saklıdır © Tercumex™ 2017 – Yasal UyarıGizlilik

Sinanpaşa Köprü Sokak No: 10 Çelik İş Merkezi K: 1 D: 36 Beşiktaş - İstanbul
Tercumex™ logosu, kurumsal kimliği ve “Biz Çeviriyoruz Dünya Dönüyor™” sloganı Tercümex Çeviri Grubu Ticaret Ltd. Şti.’nin tescilli markalarıdır ve fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.